ארנונה – התיישנות

Categories: כללי

תא"ק 36604-01-16 עיריית ירושלים נגד מוחמד אזחימאן. בפני כב' השופטת תמר בר-אשר צבן, מתאריך 17.5.16.

ביהמ"ש נדרש לשאלת בקשת נתבע (החייב לעיריית ירושלים), לדחייה על הסף של תביעת חוב ארנונה של עיריית ירושלים, מחמת התיישנותה.

פסק הדין

  • בית המפשט דחה את התביעה.
  • ביהמ"ש פירט החלטתו בדחיית ארבעת נימוקי התובעת (העירייה) ובקבלו את טענת הנתבע (החייב) ;
    • נדחתה טענת העירייה כי בעצם הגשת השגה יש בה משום הודאה בקיום זכות התובעת לגבות חוב ארנונה (ס' 9 לחוק ההתיישנות) ונקבע כי תוכן המסמך צריך ללמד במפורש על הודאת בקיום זכות הנתבעת בביהמ"ש לרבות חובות עבר.
    • נדחתה טענת העירייה כי טענת ההתיישנות לא נטענה בהזדמנות הראשונה (ס' 3 לחוק  ההתיישנות) ונקבע כי טענת התיישנות לא תידון רק אם הנתבע לא העלה אותה בהזדמנות הראשונה לאחר הגשת התובענה .
    • נדחתה טענת העירייה כי מעמד הכרעה בהשגה כמעמד פס"ד לעניין התיישנות בחלוף 25 שנים (ס' 21 לחוק ההתיישנות) נקבע כי מקום בו דובר בהחלטה מנהלית במסגרת השגה שלא הוגש לגביה ערר ולא ערעור מנהלי לא ניתן לומר לעניין התיישנות למעמד זהה .
    • נדחתה טענת העירייה כי הליך מנהלי מעכב מניין התיישנות ויש למנותה רק מהמועד בו הסתיימו הליכי הגבייה (ס' 15 לחוק ההתיישנות). נקבע כי הוראות הסעיף דנן אינן עוסקת בהליך גביה מנהלי אלא בתובענה שהוגשה לביהמ"ש.

 

המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

 

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים