סיווג חניון סגור

Categories: כללי

עמ"נ 19604-12-15 ירון ישעיהו בע"מ נגד עיריית פתח תקווה. בפני כבוד השופטת זהבה בוסתן מתאריך 23.11.16.

חברת ירון ישעיהו בע"מ מחזיקה נכס בגינו חויבה, בשנת 2015, בתשלום ארנונה בסווג של חניון.

הנכס בן 3 קומות, כאשר הקומה הראשונה פעילה ומשמשת כחניה עבור העסקים המצויים בקומה המסחרית של המבנה. שתי הקומות האחרות סגורות ונעולות ולא נעשה בהן שימוש.

הנכס זכה לפטור מארנונה כ"נכס ריק" החל מיום 1.7.06 ועד ליום 1.1.09. תחילה בגין היותו נכס ריק "חדש" ולאחר מכן, ברצף, כ"נכס ריק" שאין משתמשים בו.

ביום 24.3.15, הגישה המערערת (החברה) השגה על חיובה בארנונה לשנת 2015, בה נטען כי מאחר ובשנים הקודמות התקבלה השגת המערערת על חיובי הארנונה, ומאחר ולא חל שינוי במצבו הפיסי של החניון מבוקש לבטל את חיובי הארנונה גם לשנת 2015.

ההשגה נדחתה בהתבסס על  פסיקת בית המשפט מיום 3.2.15 בעמ"נ 11313-11-14 זיסו חברה לבנין ופתוח בע"מ נ' מנהל הארנונה בעירית פתח תקוה (להלן "פס"ד זיסו").

החברה הגישה ערר בו חזרה על טענתה בהשגה. בנוסף, טענה לחלופין , כי על פי תקנות הסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) תשנ"ג – 1993, יש לפטור אותה מתשלום  ארנונה בהיות הנכס "נכס ריק". לחילופי חילופין טענה כי יש לחייב את הנכס בהתאם לסיווג הנמוך ביותר האפשרי על פי דין (מבלי שציינה לאיזה סיווג היא מכוונת).

ועדת הערר דחתה את הערר בטענה כי העדר שימוש בחניון סגור אינו שולל את תוקף החיוב בארנונה.

פסק הדין

  • הערעור נדחה.
  • חברת ירון ישעיהו חויבה בדין בתשלום ארנונה בגין הנכס. גם אם בעבר קיבלה המערערת פטור מתשלום ארנונה, ללא עיגון בחוק, ו/או מחמת טעות, אין להמשיך ולתת את הפטור האמור.
  • העובדה שלא חל שינוי במצבו של הנכס אינה רלוונטית .

 

*המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים