סיווג כמרכז ספורט ונופש

Categories: כללי

עמ"נ 26153-02-16  הולמס פלייס אינטרנשיול בע"מ נגד מנהל הארנונה בעיריית תל אביב. בפני כבוד השופטת גיליה רביד, מתאריך 22.9.16.

ערעור על החלטת ועדת הערר לענייני ארנונה של עיריית תל אביב אשר דחתה את ערר חברת הולמס פלייס לסווג את הנכס המוחזק על ידה במרכז עזריאלי בתל אביב, בסיווג שאינו "שירותים, משרדים ומסחר" וביקשה לסווג הנכס כ"קאנטרי קלאב (מרכז ספורט ונופש)" .

חברת הולמס פלייס חולקת על הפרשנות שנתנה וועדת הערר למונח "מגרש ספורט" בטענה שמדובר בפרשנות מצמצמת וצרה תוך התייחסות רק למגרשים שבהם מתקיימת פעילות ספורטיבית ספציפית דוגמת מגרשי למשחקי כדורגל, כדורסל, טניס.

לטענתה, וועדת הערר הוציאה מגדר הסעיף מיני מגרשים פתוחים שמתקיימת בהם פעילות ספורטיבית בלתי מסוימת, דוגמת אלה שמקיימת המערערת על בשטח הגג כגון רכיבת ספינינג, פילטיס יוגה וכו'.

לביסוס טיעוניה הפנתה המערערת להסכם פשרה שנחתם בין הצדדים בשנת 2001, ולפיו חצי משטח הנכס סווג כ"מרכז ספורט ונופש (והחצי האחר סווג כ"מכון בריאות וספורט"), ללמדנו שגם העירייה סברה בשעתו שנכס המערערת הוא ייחודי וכי יש בו אלמנטים רבים של מרכז ספורט ונופש.

העירייה מצידה ביקשה לדחות את הערעור כי החברה לא הוכיחה כי היא עומדת בתנאים המצטברים הקבועים בצו הארנונה לצורך סיווג הנכס כ-"קאנטרי קלאב": לא מתקיימים בנכס שני הרכיבים של "ספורט ונופש", אלא הרכיב של ספורט בלבד. כמו כן לא ניתן לראות בשטח הפתוח של מרפסת הגג "מגרש ספורט".

עוד נטען, כי אין להעניק לצו הארנונה פרשנות רחבה כנטען על ידי המערערת. בהתאם לפסיקה, יש ללכת לפי הסיווג הספציפי רק מקום שלשון ותכלית הסעיף מאפשרים זאת. 

פסק הדין

  • בית המשפט דחה את הערעור.
  • טענת הולמס פלייס לפיה יש לראות בשטח מרפסת הגג "מגרש ספורט" נעדרת בסיס עובדתי.
  • יש בסיס למסקנת וועדת הערר שהנכס נעדר מאפיינים של "קאנטרי קלאב" ואין השופטת מוצאת סיבה להתערב במסקנה סבירה זו.
  • זאת ועוד, בכל הנוגע להסכם הפשרה שנחתם בין הצדדים בשנת 2001, השופטת מקבלת את קביעת הוועדה שהוא אינו יכול להוות אינדיקציה כלשהי לסיווג הנכס בעת הנוכחית.

 

*המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים