סיווג נכס ריק

Categories: כללי

עמ"נ 71031-11-16 מ.ד.ש.ד. נכסים נגד מנהל ארנונה של עיריית חיפה. בפני כבוד השופט אברהם אלקים , סגן נשיא, מתאריך 21.5.17.

נכס ריק מחויב בארנונה על פי השימוש המותר הזול ביותר. נתגלעה מחלוקת כיצד יחויב נכס שלפני שנבנה היה מיועד להיות חניון תת קרקעי בבניין משרדים אך בפועל הבניין לא נבנה. הנכס לא שימש בעבר כחניון ואין בכוונת בעליו לעשות בו שימוש בעתיד כחניון (גם לא בתשלום).

חברת מ.ד.ש.ד נכסים טוענת כי השימוש היחיד המותר לאותה קומה תת קרקעית היא חניון ולכן ביקשה לסווג את הנכס כחניון במרכז קניות או לחילופין כחניון בתשלום, לצרכי ארנונה.

העירייה מצידה טוענת כי הנכס הוא בעל פוטנציאל לשמש כנכס טפל לנכס אחר שאינו חניון ומכאן לסווגו כ "עסקים אחרים" .

פסק הדין

  • בית המשפט קיבל את הערעור.
  • השופט קבע כי יש לסווג את הנכס הריק שנמצא בקומת המרתף בסיווג חניונים.
  • בנימוקיו ציין השופט כי אין מחלוקת כי הנכס לא שימש ואין כוונה כי ישמש כחניון בתשלום ולכן לטענת העירייה יש לנכס שימוש פוטנציאלי אחד בלבד, שטחי לוואי ושירות הטפלים לשטח עיקרי אחר אינו מתקבל כיון שאין לנישום זכויות בשני נכסים שניתן לראות את האחד כנכס עיקרי ואת השני כטפל לו.
  • המערערת היא הבעלים של הנכס/קומת החנייה, אין בבעלותה נכס אחר באזור ולכן לא ניתן לראות את קומת החניה כנכס טפל, אלא היא העיקר.

 

*המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים