ערעור על חיוב נכס ריק וללא שימוש וסיווגו בתעריף נמוך בשל כך

Categories: כללי

עמ"נ 2461-02-16 מ. משגב השקעות בע"מ נגד עיריית חיפה. בפני כבוד השופט אלכס קיסרי, מתאריך 9.10.16.

ערעור על החלטת ועדת הערר לענייני ארנונה שליד עיריית חיפה  , שבה נדחו עררים שהגישה משגב השקעות בע"מ על החלטת העירייה לדחות את ההשגות שהגישה בגין חיובי ארנונה בשנים 2011-2015 בקשר לנכס, המצוי בתחום שיפוטה של העיר חיפה.

לטעת חברת משגב השקעות בע"מ, החל מיום 1.8.10 הנכס עומד ריק וללא שימוש, ולכן היא הגישה בכל שנה משנת 2011 ועד שנת 2015 השגות שבהן ביקשה פטור לנכס ריק.

לחילופין טענה החברה כי הואיל והנכס אינו בשימוש, יש לחייבה בארנונה על פי הסיווג הנמוך ביותר שבצו המסים של עיריית חיפה, התואם את ייעודו התכנוני של הנכס – סיווג של תעשייה ומלאכה, ואין לחייב את הנכס בחיובי ארנונה על פי תעריף עסקי. 

פסק הדין

  • בית המשפט החליט לדחות את הערעור.
  • אבן הבוחן לקביעת התעריף הזול שבו יחויב נכס ריק היא השאלה אם מדובר בשימוש חוקי התואם את הייעוד התכנוני.
  • המסקנה מכל מה שהוצג, שלא עלה בידי המערערת לבסס את טענתה שהסיווג הזול ביותר – סיווג של תעשייה – הוא שימוש חוקי ומותר בהתאם לייעוד התכנוני, ולכן לא עלה בידי המערערת להניח תשתית עובדתית המאפשרת לקבל את טענותיה.
  • החברה המערערת עתרה לביטול רכיב ריבית הפיגורים על החוב השנוי במחלוקת או להפחתתו, אולם בית המשפט לא מצא בטענותיה – בין בכתב הערעור ובין בדיון שהתקיים – תמיכה לכך בהוראה כלשהי של הדין או בהלכה הפסוקה.

 

*המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

 

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים