פס"ד ייצוגית – החזר כספים למחזיק בנכס לאחר 30 יום ללא תשלום ריבית פיגורים

Categories: כללי

העירייה הודיעה על חדילה ועל תשלום ריבית פיגורים באם תחזיר לאחר 30 יום כספים ששולמו ביתר 

ת"צ 42185-09-12 עמינח תעשיות רהיטים ומזרונים בע"מ נגד עיריית ירושלים ונגד היועץ המשפטי לממשלה. בפני כבוד השופט דוד מינץ , מתאריך 05.1.17.

חברת 'עמינח' הגישה תובענה ייצוגית נגד עיריית ירושלים בטענה כי היא אינה מזכה נישומים בריבית בגין תשלומי חובה שגבתה ביתר וזאת למרות שההשבה בוצעה למעלה מ-30 ימים מיום שנשלחה לעירייה הודעה כי התשלום שנגבה הינו תשלום יתר.

הצדדים הגיעו להסדר פשרה הקובע כי עיריית ירושלים תשיב את הריבית לכל מי שגבתה ממנו תשלומי חובה ביתר כשנתיים עובר להגשת התובענה מבלי לזכות את סכום ההשבה בהפרשי ריבית.

היועץ המשפטי לממשלה ניצל את זכותו והביע את עמדתו לפיה הוא אינו מתנגד עקרונית לבקשה לאישור הסכם הפשרה המוצע, אך ביקש להצביע על מספר היבטים בהסכם הדורשים תשומת לב: הגדרת הקבוצה; הטלת חובת פנייה לנתבעת לשם קבלת ההשבה; החוסר בקביעת מנגנוני ביקורת; פרסום ההסכם ושכר טרחת עורכי דינה של התובעת.

בית המשפט לעניינים מנהליים אישר את ההסדר וקבע כי מדובר בהסדר ראוי, הוגן וסביר שמשרת את טובתם של חברי הקבוצה המיוצגת. יחד עם זאת לאחר בחינת הסוגיות שהועלו על ידי היועץ המשפטי ותגובות הצדדים לטענותיו, קבע השופט שיש לבצע תיקונים בהסכם.

 

*המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

 

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים