תביעת חוב ארנונה – טענת הודעה על חדילת חזקה

Categories: כללי

תא"מ 39025-06-16 עיריית רמת גן נגד נ' פנסו. בפני כבוד השופט עמית יריב, מתאריך 25.1.17.

מדובר בתביעה לתשלום חוב ארנונה כנגד הנתבע יחד עם שותפו על הסכם לשכירות נכס ברמת גן בסך 32,543 ₪.

ביום 24.02.2010 שלח הנתבע לעירייה הודעה בה צילום תעודת הזהות שלו, מספר הנכס ומספר חשבון משלם וכתב כי הפסיק להחזיק בנכס, ומעתה מחזיקה בו חברת נופר מטבחים בע"מ.

הטופס התקבל בעירייה ואף הוטבעה עליו חותמת "התקבל". התובע לא ציין בהודעה את מספר הרישום של החברה במרשם החברות (מספר ח.פ.) וכן לא ציין דרך ליצור קשר עמו או עם החברה, אך בשוליו ניתן להבחין בבירור מאיזה מספר פקס נשלח.

העירייה לא שינתה את שם המחזיק בנכס.

לטענת העירייה הנתבע לא קיים את החובה המוטלת עליו על פי פקודת העיריות, מאחר שההודעה שמסר איננה הודעת חדילה תקינה. לטענתה, לא מוטלת עליה החובה לחפש אחר שולח ההודעה על מנת לדאוג לתקינותה.

העירייה הוסיפה כי גם אילו ניתן היה לומר, שטענת הנתבע, שהמחזיקה בנכס הייתה נופר מטבחים, מדובר למעשה בתובע עצמו, שעה שמדובר בחברה של הוריו אשר הייתה בניהולו והוא מסר צקים בשמה.

לטענת הנתבע, העירייה לא שלחה לו מכתב מקדים כנדרש בחוק לפני שפתחה תיק הוצאה לפועל במסגרת תביעה בסדר דין מקוצר.

התובע טען גם כי התביעה הוגשה בשיהוי ניכר, והעירייה אשר השתהתה בגביית חובות אלו שנוצרו בין 2008 ל- 2010 אינה יכולה לגבות אותם כעת.

זאת ועוד, עיריית רמת גן על שלל פקחיה ידעה כבר מתחילת 2009 על נוכחות חב' נופר מטבחים בע"מ בנכס ועובדה היא כי פקח הגיע לנכס על מנת לגבות אגרת שילוט ע"ש החברה. 

פסק הדין

  • בית המשפט קיבל את התביעה בחלקה.
  • השופט העיר לעירייה על אופן פתיחת התיק בבית המשפט, כמו גם לגבי הראיות שהוגשו מטעם העירייה.
  • השופט קבע כי סך חובו של הנתבע עומד על סך 7,029 ₪ בלבד. סכום זה יישא הפרשי הצמדה וריבית בהתאם לחוק הרשויות המקומיות, התש"ם – 1980 מיום העברת התיק לבית משפט זה (19.6.2016) ועד לתשלום המלא בפועל.

 

*המידע המוצג באתר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המפרסם ו/או בעל האתר אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

© כל הזכויות שמורות - קרת ecpm - בנייה וקידום אתרים